ÇİN’de üretilen cihazlar hakkında inanılmaz iddia !!!

ABD Anti-Terör Dairesi Eski Başkanı Richard Clarke, Çin’de üretilen tüm elektronik cihazlara emniyet açığı yaratan arka kapılar yerleştirildiğini ve böylece Çinli hacker’ların istedikleri herkesi takip edip her bilgiye ulaşabileceklerini söyledi.

11 Eylül gerçekleşmeden ilkin büyük bir El Kaide saldırısı beklendiği konusu ile ilgili yapmış olduğu uyarı ile tanınmış Clarke, dile getirdiği arka kapıların tüm iPhone’lar, iPad’ler, Android cihazları ve bilgisayarlarda olduğunu öne sürdü. Bu iddialar kulağa abartılı gelebilir, fakat Clarke, elinde sağlam deliller olduğunu söylüyor.

Güvenlik uzmanı, bunun yanı sıra Çinli hacker’ların MicrosoftCisco veBoeing gibi şirketlerin ağlarına sızdığını ve ar-ge sırlarını çalarak Çinli üreticilere üstünlük sağladığını da iddia ediyor. Google‘ın iki yıl ilkin başına gelen ve Çin hükümetine atfedilen saldırıyı, iddiasını desteklemek için hatırlatmayı da dikkatsizlik etmiyor Clarke.

Ama kim bilir Richard Clarke kendisine fayda sağlamak için durumu abartıyordur. Ne de olsa baba Bush, Clinton ve oğul Bush dönemlerinde Anti-Terör Dairesi’ni yöneten Clarke, şu anda kendi kurduğu siber-güvenlik şirketini yönetiyor.

Kaynak : Chip.com.tr

Önerilen Yazı;  Türkiye’de En Çok Satılan Araba Modelleri – 2022