WhatsApp’ta son görülme saatini gizleme

Hepimizin gün içinde sıklıkla kullandığı, çıkmış olduğu günden bu yana internetten bedava mesajlaşma mevzusu ile ilgili bize büyük kolaylık tanıyan bir uygulamadır Whatsapp.Uygulamayı kullanan kişiler tarafınca merak mevzusu olan çoğu mevzu da bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de son görülme bilgisinin kapatılması ya da gizlenmesi işlemidir. Whatsapp son görülme saati saklama yöntemi olabildiğince kolay ve derhal her insanın 5 dakika içinde yapabileceği bir işlemdir.

Whatsapp uygulamasının kullanıcılarını bazı zamanlar zor duruma düşürdüğü özelliği, son görülme saatini iyi mi gizleyebileceğinizin yanıtını metnimizde bulabilirsiniz. Whatsapp son görülme saati saklama işlemini gerçekleştirmek için, yalnızca aktüel bir WhatsApp uygulamasına haiz olmanız yeterli.

Sizlere vereceğimiz yolu izledikten sonra, huzurlu biçimde WP son görülme saatinizi gizleyebileceksiniz. Fakat baştan uyarı yapmamız gerekirse, eğer sizler son görülme saatini gizlerseniz, öteki kullananların son görülmesini görme olanağınızı da ortadan kaldırmış olursunuz. Yani kendi son görülme bilgisini kaldırdığınızda siz de diğer kişilerin son görülme bilgilerini göremezsiniz.

İçindekiler

Whatsapp son görülme saati saklama iyi mi yapılır?

Bu kolay prosedür için öncelikli olarak yapmanız gereken, telefonunuzdan Whatsapp’ın ayarlar bölümüne giriş yapmanız. Ayarlar bölümüne girdikten sonra, Whatsapp son görülme saati gizleme için yapmanız gerekenler;

  • Ayarlar kısmında bulunan ve hesap özelliklerini denetim etmenize yarayan, hesaplar bölümüne giriş yapın.
  • Giriş yapmış olduğunuz hesaplar bölümünden, gizlilik bölümüne tıklamanız gerekiyor.
  • Gizlilik bölümüne girdikten sonra, yapmanız ihtiyaç duyulan ise kişisel bilgilerimi kimler görebilir bölümüne girmek. WP son görülme saatinizin de sizlerin şahsi bir bilgisi bulunduğunu unutmayın.
  • Girdiğiniz kısımda, son görülme bölümüne girin.
  • Tıkladıktan sonra, sizin için 3 tane seçenek mevcuttur.
  • Seçenek 1, yalnızca rehberinizde bulunan kişiler WP son görülmenizi görebilecektir.
  • Seçenek 2, hepimiz opsiyonu sayesinde, telefon numaranıza ulaşan herkes son görülme saatinizi wp üstünden görebilir.
  • Seçenek 3, asla kimse seçeneğini seçerseniz Whatsapp son görülme saati gizleme prosedürünü herkes için uygulamış olursunuz.
Önerilen Yazı;  Timeline tuzağına düşmeyin!

Whatsapp ayarlar kısmından mavi tik kapatma

Okundu bilgisi şeklinde de malum mavi tik de ayarlar kısmından kolay bir biçimde kapatılabiliyor. Ayarlar bölümüne girerek, çevrimiçi olma durumunuzu ve mavi tık kapatma vakasını da deneyebilirsiniz. Bu durumlar özelleştirilebilir bir WP için olabildiğince hoş olgulardır. Whatsapp son görülme saati saklama işleminden sonra, WhatsApp mavi tik kapatma prosedürünü de gerçekleştirebilirsiniz.